Laiklikten Vazgeçmeyeceğiz!

Türkiye’yi 20 yıldır yöneten Siyasal İslamcı Saray Rejimi, kaçınılmaz sona yaklaştığını anladıkça halka, sanatçılara, anayasal haklarımıza ve ülkemizin tarihsel kazanımlarına saldırılarını ağırlaştırıyor.

Sadece son haftalarda art arda gelen festival yasakları, kendini bilmez imamların küfür ve hakaretleri, Boğaziçi Mezunları Lokali’nin ‘içki içildiği’ gerekçesiyle mühürlenmesi gibi örnekler Saray iktidarının laiklik düşmanlığının kanıtları olarak görülmeli. Bu saldırıların son örneği gerici çevrelerin hedefi haline gelmiş olan şarkıcı Gülşen’in gözaltına alınmasıdır.

Ülkemizin kuruluşuna harç olmuş laiklik ilkesinin ve yurttaşlık haklarının Siyasal İslamcı iktidar ve gerici çevreler tarafından daha fazla aşındırılmasına karşı durmak, eşit ve özgür bir yaşamın güvencesi olan laiklik ilkesini yeniden hakim hale getirmek için mücadelemizi durmaksızın sürdüreceğiz.

Tüm yurttaşlarımızı laik bir ülke ve özgür sanat, özgür hayat için yürüttüğümüz bu mücadelede birlik olmaya davet ediyoruz.

Hutbelerle, fetvalarla, yasaklarla, yargıyla, linçle ülkemizi teslim alabileceğini sanan Saraylılar iyi bilsin. Mutlaka kazanacağız!

Laikliği de özgürlüğü de yaşatacağız!

Paylaş: