Bir ufka vardık ki artık yalnız değiliz sevgilim

NE YANLIŞIZ

Dünya Sağlık Örgütü 17 Mayıs 1990’da eşcinselliği “Uluslararası Hastalık Sınıflandırması”ndan çıkardı. LGBTİ+ların varoluşlarına yönelik ayrımcı ve dışlayıcı söylemlerin dünyanın en büyük sağlık otoritesi tarafından terk edilmesinin yıl dönümü olan 17 Mayıs, 32 yıldır “Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtlığı Günü” olarak kutlanıyor. Biz de 17 Mayıs’ta LGBTİ+ varoluşları “hastalık” olarak nitelendiren, ayrımcılığı ve nefreti körükleyen çağdışı zihniyetle mücadelemizde, cinsel kimliklerin yanlış olmadığını inatla bir kez daha haykırıyoruz.

NE YALNIZ

LGBTİ+’lar olarak işte, okulda, sokakta, meydanlarda; kısacası hayatın her alanında varız. Bizi yalnızlaştırmaya çalışan düzene inat varoluş mücadelemizi büyütüyoruz. Gücümüzü dayanışmamızdan ve mücadelemizden alıyoruz. Bugün en temel yurttaşlık haklarımız için mücadele verirken LGBTİ+ haklarının insan hakları olduğunu inatla bir kez daha haykırıyoruz.

Hayatın her alanında LGBTİ+’ların haklarını savunmak, sesi ve sözü olmak için mücadeleyi büyütmeye, birlikte yürümeye söz veriyoruz

Vardık, varız, var olacağız.

Türkiye İşçi Partisi LGBTİ+ Komisyonu

Paylaş: