SARAYLAR SAVAŞ, HALKLAR BARIŞ İSTİYOR

TSK, Suriye’nin İdlib vilayetine bağlı Serakib bölgesinde 6 Türk askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Hayatını kaybeden tüm askerlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Memleketin tepesine çöreklenmiş AKP ve Saray iktidarının izlediği kirli politika nedeniyle ülkemiz komşumuz Suriye ile bir savaşın eşiğine gelmiş noktadadır.

Bu işin şakası yok!

Suriye 9 yıla yakın bir süredir, ülkesini bölmeye çalışan güçlere karşı mücadele ediyor. Suriye’ye yapılan uluslararası müdahalenin ön saflarında yer alan ülkeler ABD ve maalesef Türkiye olmuştur. 
Emperyalistler, petrol uğruna, İsrail’in güvenliği uğruna, İran’ı ve Filistin’i tehdit uğruna Suriye’yi zayıflatmaya çalışmaktadır. AKP iktidarı da hem bu amaçlara hizmet etmekte, hem de cihatçı güçlere hamilik yaparak bölgede elini güçlendirmeye çalışmaktadır.
Suriye topraklarında, Suriye ordusuna karşı verilen savaşın hiçbir açıklaması olamaz.

Suriye’yi bölmek, zayıflatmak, er Memed’in değil Trump’ın, Netanyahu’nun çıkarınadır.

Suriye’yi bölmek, zayıflatmak, işçi Ayşe’nin Fatma’nın değil patron Ağaoğlu’nun, Sancak’ın çıkarınadır.

Ve Erdoğan; Trump’ın, Sancak’ın ve bizzat kendisinin yayılmacı emelleri uğruna ülkeyi savaşa sokmaya çalışmaktadır.

Saray’dakinin halkı temsil etmediği; Türkiye, Suriye, İran, Filistin halklarına karşı kirli bir savaşın öncülüğünü yaptığı açıktır.

Türkiye, egemen bir ülkede fiilen işgalci konumuna düşürülmektedir.

Ülkemiz bu onursuzluğu hak etmiyor.

Geç olmadan, daha fazla kan dökülmeden TSK Suriye’den çekilmeli, Ankara ile Şam arasında doğrudan temas kurularak sorunların çözümü sağlanmalıdır.

Kahrolsun savaş, yaşasın barış!

Paylaş: