SARAY HARCIYOR HALK ÖDÜYOR!

Emekçiler, bir sabaha daha fahiş zamlarla uyandı. Bu defa başta KDV olmak üzere çeşitli vergi ve harçlara zam yapıldı. %8 olarak uygulanan KDV %10’a, %18 olarak uygulanan KDV %20’ye çıkartıldı. Yurt dışından getirilen cep telefonlarından alınan harç tutarı tam 20 bin TL oldu. Sunulan torba yasa teklifinde, başta anayasanın 161. Maddesine açıkça aykırılık teşkil eden “borç kullanım tutarının üç kat arttırılması” maddesi olmak üzere çeşitli ihlaller mevcuttur.

Saray Rejimi’nin ekonomik model garabeti, faturanın daima emekçilere çıkartıldığı bir düzen meydana getirdi. Göstermelik bakan değişiklikleriyle imajını düzeltme çabasına girenler, alın teriyle geçinen milyonlarca yurttaşımız için önümüzdeki dönemde yoksullaşmanın ve hayat pahalılığının aynen devam edeceğini göstermiş oldu.

Kur Korumalı Mevduat, garantili köprü/yol/hastane harcamaları, makam aracı kiraları, faiz ödemeleri ve hepsinden de önemlisi İSRAF, Türkiye’nin ekonomik darboğazının temel sebepleridir.

Saray’ın yarattığı borç yükünün altında, emekçiler bırakılacaktır. Patronlar daha zengin olmaya, emekçiler daha fakirleşmeye devam edecektir.

Tüm bunlar karşısında başta anayasaya aykırı olan yukarıdaki maddenin iptali olmak üzere, saraylıların israfının faturasını emekçilere çıkartan tüm uygulamalara karşı mücadeleyi büyüteceğiz. Zenginlerin değil yoksulların vergilendirildiği, parası olanın düdüğü çaldığı bu düzenden ülkemizi kurtaracağız.

Paylaş: