PATRONA NEŞE, KREDİ, TEŞVİK EMEKÇİYE SABIR, DUA, KOLONYA

AKP Genel Başkanı Erdoğan, bugün yapılan koronavirüs zirvesinden sonra yaptığı konuşmada, AKP iktidarının tek derdinin patron sınıfının rahatı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Erdoğan’ın açıkladığı tedbirlerin hiçbiri yurttaşlarımızın sağlığının korunmasıyla, sağlık sistemimizin yükünün hafifletilmesiyle ilgili değildir.

Tedbirlerin hiçbiri gıda ve temel ihtiyaç malzemelerinde kdv indiriminden, elektrik, su, doğalgaz, internet faturalarında ertelemeden, gıda yardımından, kredi ve kredi kartı borçlarından söz etmemektedir.

Tedbirlerin hiçbiri salgına rağmen işe gitmek zorunda kalan işçilere en az iki hafta ücretli idari izinden, işsizliğin yasaklanmasından söz etmemektedir.

Tedbirlerin hiçbiri hali hazırda ücretsiz izne çıkarılan emekçilerin ve ailelerinin ne yiyip içeceğinden, kiralarını nasıl ödeyeceklerinden söz etmemektedir.

Koronavirüs zirvesinden, patronların sıkıntılarını hafifletmek için kamu hazinesini yağmalamak çıkmıştır. Kamunun hazinesinin patron sınıfına ikram edilmesi halk düşmanlığıdır. 

Kamunun hazinesi yalnızca, emekçi yurttaşlarımızın sağlığının korunması ve sağlık sistemimizin yükünün hafifletilmesi için gerekli önlemlere harcanmalıdır.

Emekçi yurttaşlarımız sağlıksız koşullar altında çalışmak, işe gidiş gelişlerde toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda bırakılıp ücretsiz izin baskısıyla susturulurken, AKP iktidarının emekçilere bulup bulabildiği tek çözüm sabır, dua ve kolonya olmuştur.

Bu halk düşmanlığı karşılıksız kalmayacaktır. Salgın günlerinde halkın cebine el atanlar, kamunun birikimlerini yağmalayanlar suçlarının hesabını ödeyecektir.

Paylaş: