FAŞİZME KARŞI TARAFIZ!

Türkiye İşçi Partisi memleketimiz ve emekçi halkımız için giderek daha da yakıcı hale gelen tehlikenin farkındadır. Kişisel ikbalini yurttaşlarımızın çıkarlarının üzerinde tutan Saray iktidarı, Türkiye’yi adım adım karanlığa doğru sürüklemektedir.

Bu koşullarda yapılacak olan 23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi, bir belediye seçimi olmaktan çoktan çıkmış durumdadır. 23 Haziran’da yapılacak seçim, Türkiye’nin Saray Rejimi tarafından mahkum edildiği karanlığın yırtılması ve ülkemizin gerici-faşizan iktidardan kurtulması için yürütülen mücadelede yeni bir evrenin başlangıcı olacaktır. 23 Haziran seçimi, halkın demokratik kazanımlarına ve özgürlüğüne sahip çıkma veya faşizme teslim olma tercihleri arasında yapılacaktır.

Türkiye İşçi Partisi, Türkiye’yi 17 yıldır kendi çiftliğine çevirmiş bulunan Saray iktidarının 23 Haziran seçimi ile yıkılacağını veya çökeceğini düşünmemektedir. Saray Rejimi’nin yıkılması zorlu bir mücadeleyi gerektirmektedir ve görünen o ki, bu mücadele evresi 23 Haziran ertesinde tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacaktır. Demokratik kazanımların, özgürlük ve adalet mücadelesinin, Saray’dan gelebilecek yeni saldırılar karşısında daha güçlü olabilmesi için de 23 Haziran’da taraf olunması gerekir.

Türkiye İşçi Partisi tarihsel sorumluluğunun farkındadır. Türkiye İşçi Partisi faşizme karşı mücadeleye kayıtsız kalınamayacağının bilincindedir.

Biliyoruz ki, Saray Rejimi’ni yıkacak ve ülkemizden def edecek yegane güç, işçi ve emekçilerin bağımsız, kararlı ve uzlaşmaz mücadelesidir. Türkiye İşçi Partisi’nin bağlı ve ait olduğu tek mücadele de budur.

Emekçiler 23 Haziran’da ve sonrasında faşizme “dur” diyecek, eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve emek mücadelesini böylece yükseltecektir.

Tüm İstanbullu yurttaşlarımızı 23 Haziran’da İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na oy vermeye çağırıyoruz.

Saray yenilecek, özgürlük kazanacak!

Paylaş: