1 Mayıs’ta Partinle Yürü!

ÖNEMLİ DUYURU

1 Mayıs’ta bulunduğunuz bölgede Türkiye İşçi Partisi ile yürümek için lütfen buradaki formu doldurun. Size ulaşacağız.

Türkçe, Kürtçe ve Arapça bildirilerimizi okuyabilmek için üzerine tıklayınız.

Bu bildiriyle sokakta karşılaşmış olabilirsin.
Evinden işine veya işinden evine gidiyorsundur…
Yola her gün 15-20 lira veriyorsun. Varsa çocuğun için yol parası ödüyorsun.
Birkaç yıl önceki kira paran şimdi yola gidiyor. Lanet okuyorsun…

Belki bilgisayar başında, telefonunda rast geldik seninle. 5-10 dakikalık iş aranda ya da işçi servisinde veya vapurda okuyorsun. Bankadan gelen mesajı açmaya elin gitmiyor. Maaş üç günde eridi, kredi kartına yüklendin. Borç ne kadar oldu diye bakmaya korkuyorsun.

Öğrenci evinde arkadaşlarınla muhabbet ederken, telefonunla oynarken denk geldin belki de… Ev sahibi, iki kişinin zor gireceği eve nasıl bu kadar kira isteyebildi diye şaşkınsın.

Üniversiteyi burslu kazandın ama bu okulun yemekhanesine para yetmiyor. Makarna ve yumurta yemeklerinin her çeşidi tükendi, ne yesen bilemiyorsun…

İşten dönerken market önünde gördün TİP önlüklüleri.
Ped aldın, yoğurda para kalmadı.

Facebook’ta arkadaşının paylaşımında da görmüş olabilirsin bu bildiriyi. Tam da iş bulmak için eşe dosta mesaj atıyordun. Emekli maaşın evladını evlendirmeye yetmiyor. Bu ülkeye, halkına hizmet ettiğin on yıllar geçiyor gözünün önünden…

Gün 24 saat, televizyonda “hainler, teröristler” diye höyküren adamları duymaktan bunaldın. Yurt dışına kapağı atsam diye ara ara geçiyor içinden. Sokakta, minibüste arkanı kollayarak yürümekten bıktın.

Dinlediğin müziğe, okuduğun kitaba, izlediğin diziye, oy verdiğin partiye, saçına, görünüşüne laf edilmesinden usandın. Gölgesinde dinlendiğin ağaçlar artık kesilmesin istiyorsun.

Hep başkalarının senin adına konuşmasına, senin yaşayamadıklarını yaşamasına… Sevdiklerinle doğayla iç içe güzel bir yaşamın ellerinden kayıp gitmesine “Yeter!” diyorsun.

Sen işçiysen, alın terinle geçindiysen, kadınsan, gençsen, işsizsen…
Bu düzen değişsin istiyorsan…
Senin partin Türkiye İşçi Partisi.
Senin günün 1 Mayıs!

Değiştirmeye 1 Mayıs’ta başla.
Birlikte yürümeye 1 Mayıs’ta başla.
Partinle yürü, değiştir!

Paylaş: