TİP I. Tarım Konferansı 17 Nisan’da

Dünyamız krizler çağının içinden geçiyor. Bir yanda iklim krizi, kuraklık ve ormansızlaşma, bir yanda ekonomik kriz, derin yoksulluk ve açlık, bir yanda savaşlar… İnsanlar ve tüm canlılar için ölüm-kalım mücadelesi verdiğimiz günlerdeyiz.

Ülkemizde ise AKP iktidarının her alanda uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle yaşamımız ve doğamız büyük tehdit altında. On yıllardır tarımı, hayvancılığı ve çiftçiyi çökerten politikalar, tarım alanlarının betonlaşması ve sanayiye açılması, birkaç uluslararası tekelin tüm sektörü eline geçirmesi, mazottan gübreye üretim maliyetlerinin hızla artması, vb. nedenlerle “kendi kendine yeten ülke” olmaktan çıktık, tahıl ambarı olmakla övündüğümüz yurdumuz buğday üretemez, bereketli topraklarımız ürün veremez duruma geldi, gıdada dışa bağımlı olduk.

Türkiye İşçi Partisi bu kötü gidişata bir son vermek üzere kolları sıvıyor ve TİP Bilim Kurulu öncülüğünde 17 Nisan Pazar günü İzmir, Kemalpaşa’da TİP I. Tarım Konferansı’nı düzenliyor.

Konferansın I. ve II. oturumları akademik sunumları içerirken III. oturum ise açık halk forumu şeklinde gerçekleşecek.

Oturum aralarında müzik dinletisi sunulacak. Katılımcılar için ayrıca tohum takas masası, kitap stantları, çocuklar için etkinlik alanı, vb. olanaklar konferans mekanında bulunacak.

Ülkenin dört bir yanından gelen çiftçiler, köylüler, ormancılar, hayvancılıkla geçinenler, gıda hakkı savunucuları ve kooperatifçiler ile alanında uzman bilim insanlarının yer alacağı konferansa TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu da katılacak.

Türkiye İşçi Partisi, toprağı, suyu, tohumu, ürünü hep birlikte konuşmak, “Bitti” denen tarımı yeniden kurmak ve herkes için gıda hakkını savunmak üzere çiftçileri, üreticileri ve tüm yurttaşları TİP I. Tarım Konferansı’na davet ediyor.

Paylaş: