Nefret Değil, Direniş Kazanacak!

YASAKLARI TANIMIYORUZ! DİRENİŞİMİZ HER YERDE!
NEFRET DEĞİL DİRENİŞ KAZANACAK!

Bu yıl otuzuncusu düzenlenecek olan Onur Haftasını, LGBTİ+ yoldaşlarımızı geçmişten, yıldönümü 28 Haziran olan Stonewall İsyanından aldığımız güçle, direnişimizle ve inadımızla selamlıyor; yıllardır maruz bırakıldığımız şiddete, yoksulluğa ve görülmemeye var olma savaşımızla cevap veriyoruz.

Türkiye’de LGBTİ+’lar olarak varoluşumuz, yaşam hakkımız için mücadele ederek bugünlere geldik. Bugün hala insan hakları mücadelelerinin karşısında durmayı gelenek edinmiş iktidar, yasaklarıyla; gerici kurum ve kuruluşlar ise tehditleriyle bizlerin bu onurlu mücadelesini durdurmaya çalışıyor. Ancak hiçbir yasak, baskı ve saldırı bizi durdurmadı, durduramayacak. Hayatın her alanında türlü ayrımcılıklara maruz kalan bizler, haklarımız için sonuna dek mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bugün LGBTİ+’lar barınma hakkından yoksun bırakılarak, toplumsal yaşamdan dışlanarak, işe alınmayarak veya bulduğu işlerde ayrımcılığa maruz bırakılarak, en temel yurttaşlık haklarından mahrum, ölümle burun buruna, tehditler altında iktidarın alenen açtığı bir savaşın gölgesinde hayatta kalmaya çalışıyor. İktidar, gerici/yobaz örgütlenmelere göz yumarak, kimi zaman da onlara alan açarak bu savaşta LGBTİ+’ları kriminalize etmeyi ve yalnızlaştırmayı hedefliyor. Ancak biliyoruz ki yıllardır süregelen bu mücadelemizde hiçbir zaman yalnız olmadık, bugün de yalnız değiliz. Bu ülkedeki tüm direnişlerden ve mücadelelerden güç alıyoruz. 26 Haziran Pazar günü de isyanımızı büyüterek haklarımız için hep birlikte direnişte olacağız.

Öldürülen, yaşadığı ayrımcılıklar nedeniyle intihar eden tüm LGBTİ+’ların hesabını soracağız!

Bir kez daha LGBTİ+ hakları insan haklardır diyeceğiz.

NEFRET DEĞİL DİRENİŞ KAZANACAK!

Türkiye İşçi Partisi LGBTİ+ Komisyonu

Paylaş: