Müdahale Kongresi Hazırlık Konferansı Tamamlandı: Haydi Başlıyoruz!

Türkiye İşçi Partisi Müdahale Kongresi Hazırlık Konferansı, Türkiye’nin dört bir yanından ve yurtdışı örgütlerimizden seçilen delegasyonumuzun katılımıyla 29-30 Ocak 2022 tarihlerinde İstanbul’da toplandı.

Delegasyonumuz, iki günlük konferansta siyasi ve örgütsel durum raporlarını birlikte değerlendirerek geçmiş döneme ilişkin bütünlüklü bir yaklaşım ortaya koydu, eksiklerimizin tespitini yaptı. Ardından yaklaşmakta olan seçim süreci, sosyalizmin ülkede bir seçenek haline getirilmesi ve TİP’in kitleselleşmesi gibi başlıklarda öngörülerini ve önerilerini paylaştı.

Tüm konuşmalar, öneriler ve alınan kararlar doğrultusunda Müdahale Kongresi Hazırlık Konferansı’nın sonuç bildirisi aşağıdaki gibidir:

 

Haydi Başlıyoruz!

Türkiye İşçi Partisi “Müdahale Kongresi”, bugün ülkemizde yaşanan kapsamlı yönetim krizine müdahale etme, emekçilerin yüz yüze olduğu ağır saldırıya karşı koyma iradesini ortaya koymuştur.
Şimdi harekete geçme zamanı!

 

  1. Saray Rejimi’nin bile isteye yoksullaştırdığı, her geçen gün özgürlüklerini elinden aldığı tüm yurttaşların siyasi temsilcisi olarak Türkiye İşçi Partisi’ni Türkiye’nin tüm kentlerinde ve köylerinde, tüm kasabalarında ve mahallelerinde örgütlüyoruz. Bu kokuşmuş, yobaz ve barbar sermaye düzeninin halkımızı ittiği çıkmaz sokak dışında bir yolun daha olduğunu anlatmak için seferber oluyoruz.
  2. Hangi siyasi gelenekten gelirse gelsin, daha önce hangi partiye oy vermiş olursa olsun, sesini sesimize katmak isteyen, Saray Rejimi ve onu var eden sermaye düzeniyle hesaplaşmak isteyen tüm yurttaşlarımıza partimizin kapıları açıktır. Sizinle öğreneceğiz, sizinle büyüyeceğiz, sizinle iktidara yürüyeceğiz. Türkiye İşçi Partisi’nde yeriniz hazır. Yerinizi almaya davet ediyoruz.
  3. Patronlar, tarikatlar ve çeteler, bu ülkeye bir tek adam rejimini reva gördü. Bu rejimi hem sokaklarda ve meydanlarda, hem de seçimlerde alt etmek için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu Saray Rejimi’ni, bu tek adam rejimini ve onun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı verilen kılıfını tarihin çöplüğüne atacağız.
  4. Saray Rejimi yıkılacak ama işimiz bitmeyecek. Biz başka alem, başka düzen, eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve sosyalizm isteriz. Sosyalizmi milyonların talebi, seçeneği haline getireceğiz. Hızla yaklaşan seçimleri bunun için bir araç olarak kullanacağız. Türkiye İşçi Partisi, milyonların tercihi olacak.
  5. Tüm dost partilere, emeğin hakkını savunan demokratik kitle örgütlerine, sendikalara ve derneklere, platformlara ve dayanışma ağlarına açık çağrıda bulunuyoruz. Milletvekili seçimlerinde emeği, özgürlükleri, adaleti, barışı, laikliği, demokrasiyi, eşit yurttaşlığı, toplumsal cinsiyet eşitliğini, doğayı savunan güçler olarak halkın ittifakını kurmaya biz varız.
Ülkenin dört bir yanında Saray Rejimi’ne direnen tüm yurttaşlarımıza açık çağrıda bulunuyoruz. Halkın ittifakında sizlerin temsil edilmesi için, bu ittifakın sizlerin de eseri olması için biz varız, biz hazırız.
Gelin, ellerimiz buluşsun.
Gelin, ülkemizin kaderini ellerimize alalım.
Türkiye İşçi Partisi Müdahale Kongresi Hazırlık Konferansı Delegasyonu
Paylaş: