GERİCİ SALDIRILARA KARŞI LAİKLİĞİ SAVUNACAĞIZ; ÜNİVERSİTELERDE VE HER YERDE!

Kadir Has Üniversitesi’nde çalışan akademisyen Zeliha Gizem Sayın ile bir grup öğrenci arasında yaşanan tartışma sonrasında Sayın, “ibadethaneye saygısızlık” bahanesiyle başta TÜGVA olmak üzere birtakım gerici unsurlar tarafından hedef gösterilmiş, ulusal düzeyde örgütlü bir manipülasyon ile akademisyen arkadaşımız bir linç kampanyasıyla tehdit edilmiştir.

Gerici saldırılara karşı laikliğin, provokasyonlara karşı çalışanının arkasında durması beklenen üniversite yönetimi ise ilk günden itibaren tehditlere ve hedef göstermelere karşı sessiz kalmış, TÜGVA’lıları üniversitede ağırlamış ve bunlarla yetinmeyip Zeliha Gizem Sayın hakkında soruşturma başlatmıştır. 

Haksız biçimde üniversitedeki işinden edilmeye çalışılan ve gerici odaklar tarafından hedef gösterilen Zeliha Gizem Sayın hocamızın yanındayız. Üniversite yönetimine, bu yanlış tutumundan bir an önce geri dönmesi konusunda çağrı yapıyoruz. 

Gerici kuşatmaya karşı laikliği, özgür üniversiteyi, eğitim ve bilim emekçilerinin haklarını savunmaya kararlılıkla devam edecek, güvencesizliğe ve yıldırma girişimlerine karşı hiçbir arkadaşımızı yalnız bırakmayacağız.

Türkiye İşçi Partisi Bilim Kurulu

Paylaş: