BARIŞTA İNAT EDİYORUZ!

Bugün Newroz’u, bugün baharı ülkemize getirecek emekçi halkların direniş gününü kutluyoruz. Zalim Dehaklara karşı direniş ateşini yakan Demirci Kawa’ya selam olsun. 20 yıllık zalim AKP iktidarına karşı mücadele edenlere selam olsun. AKP ve MHP’nin başında olduğu bu Saray Rejimi ölüm getirdi, gözyaşı getirdi ama asla korku değil. Korku onların mayasıdır, bizim değil! Bize yoksulluk, açlık, göç ve savaş dayatan, yarınlarımızı elimizden alan AKP’ye karşı dimdik ayakta olan halkımızın inadına selam olsun. Bu inat, beyhude değil! Biliyoruz, Bir Yol Var! Bu yolda direnen kadınlar, geleceği çalınan gençlik ve barışta inat eden emekçiler var. Bu yolda hepimiz varız! İktidarını sürdürmek uğruna Kürtlere savaş açan, halkın barış umuduna savaş açan Saray Rejimi de biliyor ki “Yarınlar bizimdir!” 33 Kurşun, Roboski, Suruç, 10 Ekim katliamları bir daha yaşanmasın diye… Boşaltılan köylerimiz, yıkılan kentlerimiz için… Musa Anter’ler, Tahir Elçi’ler, Kemal Kurkut’lar, Taybet Ana’lar için… Bu düzenle, bu iktidarla mutlaka hesaplaşacağız!

Halkın iradesine ipotek konmayan, kayyumların olmadığı, eşit yurttaşlık haklarına sahip olduğumuz bir geleceği birlikte yaratacağız. Yerli yabancı zalimlere, emperyalistlere, onlarla bir olup bölgemize savaş tohumları ekenlere karşı barışı birlikte getireceğiz. Çocuklarımız anadillerinde eğitim görebilecek. Siyasi tutuklular özgürlüğüne kavuşacak. Silahların sustuğu, barış dilinin konuşulduğu bir ülke kuracağız.

Biz, can evimizden bir salkım sevinç gönderdik, siz o sevincimizi çığlığa çevirdiniz.
Bu çığlık eşitlik, özgürlük, adalet ve barış isteyen halkların yükselen sesidir. Bugün bir kez daha yaktığımız Newroz ateşi, eşit ve kardeşçe yaşayan halkların özgürlük ateşi olarak yanmaya devam edecek.

Yaşasın Newroz!
Newroz pîroz be!

 

Paylaş: